Dlaczego powinniśmy używać Profesjonalnych środków czystości ?

Po co powstały Profesjonalne Środki Czystości ?

To pierwsze pytanie, które powinno nam się nasunąć na myśl. Dlaczego pojawiły się Profesjonalne Środki Czystości ? skoro są inne „na wyciągnięcie ręki”.  Zatem dlaczego warto używać profesjonalnych środków czystości ? Odpowiedź może być kuriozalna i bardzo prosta, te ogólnie dostępne środki czystości mogą nie spełniać wygórowanych oczekiwań Profesjonalistów. 

Wysoki standard higieny

Dla wielu osób temat czystości i higieny sprowadza się do umycia zlewu, podłogi, wanny, umywalki, kabiny prysznicowej czy muszli klozetowej itp. Temat czystości to jednak coś więcej niż „umycie”.  Najlepsze profesjonalne firmy, nie bez powodu nie korzystają z ogólnodostępnej chemii tylko zaopatrują się w profesjonalne środki czystości. Profesjonalne środki czystości zapewnianą odpowiednie standardy czystości potwierdzone normami Europejskich i Światowych firm i instytucji certyfikujących. Są to bardziej skuteczne środki czystości niż środki „sklepowe” ze względu na wykorzystanie do ich produkcji lepszej jakości surowców w większym stężeniu. Do produkcji profesjonalnej chemii używa się też lepszej jakości wody co daje wyższą skuteczność w usuwaniu nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń.

Koncentrat zamiast gotowego środka

Wielu producentów profesjonalnej chemii oferuje zarówno gotowe do użycia środki jak i skoncentrowane wersje środków myjących. Te drugie pozwalają na odpowiednie dobranie stężenia w zależności od uciążliwości zabrudzenia. Im mocniejsze zabrudzenie tym środek powinien mieć większe stężenie. Wszystko zależy od doboru odpowiedniego pH środka myjącego którym będziemy czyścić dane zabrudzenie na różnych rodzajach powierzchni. Do mniej odpornych powierzchni na agresywne działanie środków myjących użyjemy produktów o neutralnym pH. Środki do usuwania nalotów z kamienia będą miały niskie kwaśne pH. Natomiast środki do usuwania przypaleń i tłuszczy będą mocno zasadowe ( wysokie pH ).