Skuteczne sprzątanie mycie i czyszczenie powierzchni

Mycie a Czyszczenie – podstawa wiedzy o zachowaniu czystości

Podstawowymi pojęciami dla prawidłowego zrozumienia zagadnienia skutecznego sprzątania i doboru środków czystości jest określenie dwóch pojęć. Mycie i czyszczenie to zupełnie co innego. Mając do doczyszczenia mocno zabrudzoną powierzchnię abyśmy mogli przeprowadzić mycie to najpierw musi odbyć się czyszczenie…

Jak prawidłowo myć powierzchnie ?- najpierw czyszczenie

W przypadku kiedy mamy do umycia mocno zabrudzoną powierzchnie, najpierw musimy użyć mocnych środków do czyszczenia. Dostawcy profesjonalnych środków czystości w odróżnieniu od tych ogólnodostępnych preparatów posiadają w swojej ofercie mocne środki do czyszczenia powierzchni. Należy ich używać z dużą ostrożnością. Nieodpowiednio używane mogą być niebezpieczne zarówno dla osoby jak i powierzchni na których są stosowane. Bezwzględnie należy zachować odpowiednie stężenie oraz środki ostrożności. Rękawice ochronne, maseczka na drogi oddechowe, okulary ochronne. Także, jeżeli chodzi o czyszczenie powierzchni, najpierw należy wykonać próbę w mało widocznym miejscu. Kiedy mamy pewność, że stosowany środek nie niszczy czyszczonej powierzchni, możemy przystąpić do czyszczenia całości. Możemy wyróżnić środki do czyszczenia ceramiki , środki do czyszczenia podłóg gresowych . Niezmiernie ważna jest odpowiednia technika czyszczenia, ale o tym napiszemy później.

Codzienne mycie powierzchni

Tutaj przynajmniej na pozór sprawa wydaje się nieco prostsza. Profesjonalne środki do codziennego mycia mają najczęściej neutralne pH. Są również mniej agresywne dla czyszczonej powierzchni oraz osoby stosującej. Środki do codziennego mycia jak sama nazwa wskazuje, mają pomóc w codziennym utrzymaniu czystości na tych powierzchniach, które uprzednio doczyściliśmy. Przy regularnym stosowaniu pozwalają uniknąć potrzeby ponownego czyszczenia powierzchni. Znajdują się tutaj m.in. środki do mycia okien , środki do mycia podłóg , środki do mycia powierzchni zmywalnych i wiele innych.

Stosowanie skutecznej chemii do mycia to mniej czyszczenia

Czytając powyższe opisy łatwo dochodzimy do wniosku, że przy regularnym utrzymaniu czystości możemy zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Nie mniej ważne są skuteczne i bezpieczne środki czystości. Dobrze dobrany preparat usunie zabrudzenie i pozwoli zachować czystość na dłużej. Warto też dobrze dobrać środek myjący który nie zniszczy powierzchni.

Złudzenie czystości

Wiele razy świeżo umyta podłoga wydawała się bardzo czysta, ale gdy tylko próbowaliśmy doczyścić jakąś plamę okazywało się że to miejsce jest dużo bardziej czyste od reszty. Dzieje się tak ponieważ stopniowe narastanie zabrudzenia „umyka” naszemu oku powodując swego rodzaju przyzwyczajenie. Jak uniknąć złudzenia czystości ? Należy używać skutecznych środków i odpowiedniej techniki mycia

Jak myć powierzchnie szybko i skutecznie ? Warto używać odpowiedniego sprzętu do sprzątania oraz czyściwa. Z pomocą przyjdzie nam z pewnością papier bezpyłowy, który nie maże czyszczonych powierzchni. W odróżnieniu od ścierek, ściereczek i czyściw papier gdy przestaje chłonąć zabrudzenie po prostu wyrzucamy. Każda ściereczka ma pewien poziom absorbcji zabrudzenia. Po pewnym czasie zaczyna to zabrudzenie oddawać co sprawia że czyszczenie powierzchni przestaje być skuteczne.